06.03.2020 Macron ja Cocks jatkavat yhteistyötään

Macron Finland ja HC Cocks Oy jatkavat yhdessä myös kaudella 2020–2021. 

Cocks edustus pelaa nyt toista kautta Macronin vaatteissa ja edelleenkään yhtään paitaa ei ole mennyt hajalle. Se on käsipallossa hyvä mittari. Varusteet on muutenkin saatu hienosti jalkautettua myös seuran junioreille ja onhan se upeaa, kun koko Cocks pelaa samoissa vaatteissa. 

-Se tuo yhtenäisyyttä, toteaa Viivi Kuja-Kyyny, seuran junioripäällikkö. Sujuva ja hyvä palvelu totta kai painaa tässä myös, jatkaa Kuja-Kyyny

 

Macron Finlandilla olemme iloisia ja ylpeitä, että saamme jatkaa yhteistyötämme yhden Suomen merkittävimmän käsipalloseuran kanssa. Cocks Oy:n toiminta on ammattimaista ja kansainvälistä, siksi se myös vaatii meiltä tavarantoimittajana nopeaa, laadukasta ja tehokasta toimintaa. Tämä onkin aina iso kiitos, että saamme jatkaa hedelmällistä yhteistyötämme koko Cocks-perheen kanssa alleviivaa Esa Nieminen Macronilta

 

Yhteystiedot

 

Macron Finland - Athleron Oy

Läntinen pitkäkatu 21-23, 20100 Turku

Y-tunnus 2845208-4

myynti@macronfinland.fi

 

Myynti ja asiakaspalvelu

Esa Nieminen, Asiakkuuspäällikkö
esa@macronfinland.fi / +358 40 825 0467

Juho Kirjonen, Myyntijohtaja
juho@macronfinland.fi / +358 40 731 4425

Atte Kirkko-Jaakkola, Asiakaspalvelija
atte@macronfinland.fi / +358 50 995 7014

Toni Niskanen, Myyntipäällikkö
toni@macronfinland.fi / +358 44 0758 171

Marja Eräpohja, Asiakaspalvelija
marja@macronfinland.fi / +358 40 7279 942

 

Koronaviruksen aiheuttaman poikkeustilan vuoksi myös meidän asiakasvirtamme myymälöihin on toistaiseksi hiljentynyt huomattavasti ja tämän takia tulemme supistamamme myymälöiden aukioloaikoja, kunnes tilanne taas normalisoituu. Keskiviikosta 01.04.2020 lähtien voimaan tulevat uudet aukioloaikamme:

 

Macron Store Turku

Läntinen pitkäkatu 21-23, 20100 Turku

myynti@macronfinland.fi / +358 20 787 1761

Avoinna:

Ma - Pe: 8:00 - 16:00

La ja Su suljettu

 

sovitukset sopimuksen mukaan

 

Macron Store Vantaa

Robert Huberintie 2 M, 01510 Vantaa

myynti@macronfinland.fi / +358 20 787 1760

Avoinna: 

Ti: 15:00 - 18:00

Ke: 15:00 - 18:00

To: 13:00 - 16:00

La ja Su suljettu

sovitukset sopimuksen mukaan

 

 

 


 

JÄTÄ YHTEYDENOTTOPYYNTÖ NIIN OLEMME SINUUN PIKAISESTI YHTEYDESSÄ!